Istoric IGR

Personal


INSTITUTUL GEOLOGIC AL ROMANIEI

I. CONDUCERE

1.-Director general: Stefan Marincea – marincea@igr.ro; , 031.403.34.01, Curriculum Vitae Published papers
2.-Director științific: Munteanu Marian: munteanu.marian@igr.ro; 031.438.17.44, int. 18;
3.-Director economic: Surdu Costina - costina.surdu@igr.ro 031.403.34 44

II. COMPARTIMENTUL JURIDIC
- Bălan Lidia Lenuţa: lidia_balan@yahoo.com; 021 306 04 07;
- Barbaric Emanuel : 031.403.34 07;

III. BIROUL RESURSE UMANE
- Ionescu Monica-Mihaela: mihaela.ionescu@igr.ro; 031.403.34 10;
- Raicu Mariana: mariana.raicu@igr.ro ; 031.403.34 20;
- Craciun Gianina;

IV. COMPARTIMENT DOCUMENTE CLASIFICATE
- Ungureanu Cristinel - 031.403.34 77;

V. COMPARTIMENT AUDIT PUBLIC INTERN
- Vacant

VI. COMPARTIMENT MARKETING, RELAȚII PUBLICE ȘI MASS MEDIA
- Bălăşcuţă Elena-Ramona: ramona.balascuta@igr.ro; 031.438.17.44;
- Constantin Marilena-Elvira: marilena.constantin@igr.ro; 031.438.17.44;


VIII. BIROUL FINANCIAR-CONTABILITATE contabilitate@igr.ro
- Dumitrescu-Dragan George - george.dumitrescu@igr.ro
- Stan Mădălina Gabriela - madalina.stan@igr.ro 031.403.34 24;
- Dumitriu Gabriela - gabriela.dumitriu@igr.ro 031.403.34 24;
- Duţescu Daniela-Mirela - daniela.dutescu@igr.ro 031.403.34 24;
- Sorescu Ruxandra-Luana: luana.negru@igr.ro 031.403.34 22
- Hirizescu Camelia - 031.403.34 43;

IX. COMPARTIMENT TEHNIC-ADMINISTRATIV
- Stoian Costinel-Grigoraș : costinel.stoian@igr.ro;
- Cervencu Petre - petre.cervencu@igr.ro 031.403.34 42;
- Negoiţă George - 031.403.34 42;
- Stoian Vasile - 031.403.34 42;
- Marin Florinel - 031.403.34 42;
- Mierlă Alexandru -alexandru.mirela@igr.ro 031.403.34 42;
- Podaru Sorin - 031.403.34 42;
- Mihalache Ionel: ionel.mihalache@igr.ro 031.403.34 42;

X. COMPARTIMENTUL, ACHIZIȚII, CONTRACTE ȘI INVESTIȚII
- Gheorghiu Vali-Victorin - vali.gheorghiu@igr.ro 031.403.34 59;
- Robu Tanea-Paulina;

XI. DEPARTAMENTUL GEOLOGIE REGIONALA
- Şef Departament: - Ion Daniel: daniel.ion@igr.ro; 031.403.34.70;

XI.1. Colectivul Studii Geonomice Aplicate
- Milu Viorica: viorica.milu@igr.ro; 031.403.34.58;
- Dobrescu Anca-Venera: anca.dobrescu@igr.ro; 031.403.34.60;
- Pintea Ioan: ioan.pintea@igr.ro;
- Papp Delia-Cristina: delia.papp@igr.ro;
- Nicolescu Radu-Grigore: radu.nicolescu@igr.ro; 031.403.34.87;
- Marica Gabriela Silviana: silviana.marica@igr.ro
- Fârnoagă Radu ;
- Ghenciu Monica-Iulia: monica.ghenciu@igr.ro; 031.403.34.55;
- Culescu Flori-Marilena: marinela.culescu@igr.ro;
- Ivan Paula: 031.403.34.71;

XI.2. Colectivul Georesurse
- Sabau Gavril
- Colţoi Octavian: octavian.coltoi@igr.ro; 031.403.34.86, Curriculum Vitae;
- Rusu Constantin: constantin.rusu@igr.ro; 031.403.34.50;
- Floria Nelu: nelu.floria@igr.ro; 031.403.34.50;
- Negulescu Elena: 031.403.34.51;
- Cioacă Mihaela: 031.403.34.91;
- Asimopolos Natalia-Silvia: natalia.asimopolos@igr.ro; 031.403.34.52, Curriculum Vitae;

XI.3. Colectivul Geo-Hazard
- Maftei Raluca; Curriculum Vitae;
- Avram Ovidiu Eugen
- Scutelnicu Ioan: scutelnicu.ioan@igr.ro; 031.403.34.63;
- Ulmeanu Antonio: 031.403.34.63;
- Tudor Elena: elena.tudor@igr.ro;
- Vremăroiu Elena : elena.vremaroiu@igr.ro
- Munteanu Nicolae : nicolae.munteanu@igr.ro
- Constantina Filipciuc

XI.4. Colectivul Hărți Geotematice
- Stelea Ion: 031.403.34.55;
- Baltreş Albert: albert.baltres@igr.ro; 031.403.34.78;
- Gheuca Ion
- Cociuba Ioan: ioan.cociuba@igr.ro;
- Baralia Gabriel: 031.403.34.73;
- Preda Gabriel: gabriel.preda@igr.ro 031.403.34.56;
- Ștefan Ionel-Dragoș

XI.5. Colectivul GIS, Baze de date și Teledetecție
- Tudor George: george.tudor@igr.ro ; 031.403.34.59;
- Vîjdea Anca-Marina: anca.vijdea@igr.ro; 031.403.34.29;
- Dumitrescu Georgeta: 031.403.34.75;
- Vătășoaia Doru: doru.vatasoaia@igr.ro

XII. DEPARTAMENTUL INSTALAȚII DE INTERES NAȚIONAL
- Delia Georgeta Dumitras;

XII.1. Muzeul Naţional de Geologie
- Ricman Călin - ricman.calin@igr.ro; 031.438.17.44; int. 12;;

XII.1a. Colectivul Muzeografie și Educație
- Grigore Dan: grigore.dan@igr.ro; 031.438.17.44, int. 14;
- Tita Rodica: tita.rodica@igr.ro;
- Paraschiv Valentin: paraschiv.valentin@igr.ro; 031.438.17.44;
- Perşa Diana – diana.persa@igr.ro; 031.438.17.42;
- Sebe Oana: sebe.oana@igr.ro; 031.438.17.44;
- Mocanu Eugen: mocanu.eugen@igr.ro; 031.438.17.44;
- Tănase Lidia: 031.438.17.44; int. 123;
- Visalom Ramona: 031.438.17.44; int. 123;
- Predescu Dan: predescu.dan@igr.ro; 031.438.17.44;
- Dedu Daniel : 031.438.17.44;
- Nedelcu Marin: 031.438.17.44;
- Sribnaia Tatiana
- Postu Luminiţa-Daniela: 031.403.34.44;
- Rusu Simona: radulescu.simona@igr.ro; 031.438.17.44;
- Fota Ştefania: 031.438.17.44;
- Iordache Cristinel: 031.438.17.44;
- Roibu Dobrică: 031.403.34.42;
- Dinu Mitiţa: 031.403.34.19;
- Boboc Georgeta: georgeta.boboc@igr.ro 031.403.34.42;
- Bourean Daniela: 031.403.34.42;
- Constantinescu Mihaela

XII.1b. Colectivul Preparare și Conservare
- Călinoiu Carmen: carmen.calinoiu@igr.ro 031.403.34.52;
- Dragoe Clara-Angelica: clara.dragoe@igr.ro 031.403.34.52;

XII.1c. Laboratorul radiometrie și RX
- Ion Adriana-Mariana: adriana.ion@igr.ro; 031.403.34.64;
- Dumitraş Delia-Georgeta: dumitras.delia@igr.ro; 031.438.17.42;
- Cosac Ana: ana.cosac@igr.ro 031.403.34.65;
- Ghineţ Cristina: ghinet.cristina@igr.ro; 031.438.17.44; int. 14;
- Călin Nicolae : calin.nicolae@igr.ro; 031.438.17.44; int. 14;
- Anason Maria-Angela: anason.angela@igr.ro; 031.438.17.44; int. 14;
- Iancu Aurora-Măruţa: iancu.aurora@igr.ro; 031.438.17.44; int. 14;

XII.1d. Laboratorul GEOECOLAB
- Alexe Elena-Veronica: veronica.alexe@igr.ro ; 021 212 55 12;
- Costea Constantin: 031.403.34.31;
- Balint Ramona: balint.ramona@igr.ro; 031.403.34.30;
- Neagoe Jeanina: jeanina.neagoe@igr.ro 031.403.34.31;
- Barbu Oana Claudia;
- Birgaoanu Daniel

XII.1e. Litoteca Națională
- Iamandei Stănilă: iamandei.stănila@igr.ro;
- Aioanei Victor: victor.aioanei@igr.ro; 031.403.34.85;

XII.1f. Biblioteca Geologică Națională
- Stanciu Lucian: lucian.stanciu 031.403.34.66;
- Grigorescu Veronica

XII.1g. Arhiva Geologică Națională
- Vacant
XII.2. OBSERVATORUL GEOMAGNETIC SURLARTI: observator.surlari@igr.ro 031.436.29.54, 031.436.29.64
- Săndulescu Agata-Monica: agata.sandulescu@igr.ro; 031 403 34 79;
- Asimopolos Laurentiu: laurentiu.asimopolos@igr.ro 031 403 34 79;
- Niculici Eugen-Laurentiu: niculici.eugen@igr.ro; 031.403.34.79;
- Stoian Liliana-Irina: liliana.stoian@igr.ro
- Isac Anca-Margareta: anca.isac@igr.ro 031.403.34.80;
- Iancu Luminiţa: luminita.iancu@igr.ro 031.403.34.80;
- Gătej Mihai: mihai.gatej@igr.ro, 031.436.29.54;
- Gatej Aurelia;
- Predoi Nelu: nelu.predoi@igr.ro 031.436.29.54;
- Stroie Paul;
- Bolog Nuța;


Membrii Consiliului de Administratie ai IGR:
1. Stefan MARINCEA - Președinte;
2. Viorica MILU - Membru, Președine al Consiliului Științific;
3. Gianina CANDREA - Membru, reprezentant al Ministerului Cercetarii si Inovarii
4. Claudia GHEORGHIȘOR - Membru, reprezentant al Ministerului
Finanțelor Publice;
5. Marian OPREA - Membru, reprezentant al Ministerului Muncii,
Familiei, Protecției Sociale și Persoanelor Vârstnice;
6. Lucian PETRESCU - Membru, specialist Universitatea București;
7. Radu BURLACU - Membru, specialist U.S.A.M.V. București.


Top Inapoi